O VentúrskejVentúrska Klubovňa - Poriadna piváreň v Starom meste

Otvorili sme pre vás druhú Klubovňu v poradí, tentokrát na Ventúrskej ulici. Vo Ventúrskej Klubovni nesmie chýbať všetko, čo poznáte z prvej, vlajkovej lode - Centrálnej Klubovne. Dobré pivo, skvelé jedlo a úžasnú atmosféru.

Vitajte vo Ventúrskej Klubovni :)

Design a interiér

Druhá – Ventúrska Klubovňa je tu pre vás s veľkosťou 200m2, k dispozícii je 120 miest na sedenie v interiéri, 100 miest na letnej terase. Interiér je prepojený na historickú časť Starého Mesta, nájdete tu kopec dobových fotografií a starých malieb rôznych historicky významných objektov Bratislavy. V dobrej pivárni nesmie chýbať ani "športové" vyžitie a tak tu samozrejme nájdete okrem príjemného posedenia aj stolný futbal a veľké LCD obrazovky.

Lokalita

Ventúrska Klubovňa sa nachádza na križovatke ulíc Ventúrska a Panská. Nachádza sa v priestoroch bývalej reštaurácie Camouflage, v objekte historického Erdödyho paláca. Táto Klubovňa reflektuje na historické fakty či okolité dominanty, ako napríklad blízkosť k bývalej Academii Istropolitania. V priestoroch Ventúrskej Klubovne nájdete starý bratislavský erb, podobizňu Mateja Korvína, či napríklad hudobné artefakty ako noty, sláčik či husle (v Erdödyho paláci pôsobil v čase najväčšej slávy vlastný orchester pána Jána Nepomuka Erdödyho).
Neviete ako vyzerali staré bratislavské historické brány? U nás ich nájdete na obrazoch - Michalská, Rybárska, Vydrická a Laurinská sa na vás tešia.

Naše pivo

V Klubovni si môžete vychutnať viac ako šestnásť druhov piva. Pracne čapované, výberové belgické a anglické až po našu špecialitku – tankový Zlatý Bažant 12˚, ktorý nikde inde na Slovensku nedostanete. S kumštom varený Zlatý Bažant pre vás varia odborníci, ktorých vášeň pre pivo a skúsenosti nedokáže nahradiť žiaden moderný prístroj.

Navyše ponúkame aj naše unikátne vlastné pivo Klubovňácku 11°. Uvarili sme ho aj s vami! Aby sme zistili, aké pivo chcete v Klubovniach piť, spravili sme veľký pivný prieskum. Na základe výsledkov sme uvarili tri vzorky. A potom sme vylepšovali, upravovali, ochutnávali a uvarili ďalšie tri. Tie už ochutnávali, porovnávali a vyberali z nich tú najlepšiu odborníci zo sveta piva spolu s vami, našimi zákazníkmi a vernými milovníkmi piva. Výsledkom je Klubovňácka 11°. Pivo, ktoré môžete ochutnať iba v našich Klubovniach.

Na každom kroku udržujeme pivo pri ideálnej teplote 7 - 10˚C. na to nám slúži moderná a transparentná tankovňa a sudovňa, t.j. presklená chladiacia miestnosť, v ktorej sú zabezpečené ideálne teplotné podmienky pre pivo.

Naše jedlo

Našou túžbou je pripravovať chutné a kvalitné jedlo. Preto sa o kuchyňu a vaše chuťové poháriky bude starať jeden z top slovenských šéfkuchárov, Tomáš Sika.

Ak ste vyznávačom domácej kuchyne, určite Vás potešíme. Paprikáš z kuracieho stehna s maslovými haluškami a s pažítkou? Prisahali by ste, že v kuchyni ho práve uvarila Vaša babička.

Alebo čo také pečené špikové kosti s chrenom, bylinkami a hriankami? Kedy ste ich mali naposledy?

Veríme, že si Klubovňu obľúbite rovnako, ako sme si ju obľúbili my :)

Na zdravie, dobrú chuť a príjemnú zábavu!