Ako sme pripravovali dotazník o Klubovňáckom pive

Spustili sme veľký prieskum, ktorým chceme zistiť, aké vlastné čapované pivo by ste chceli piť v celoslovenskej sieti Klubovní. Radi by sme vám aj vysvetlili, prečo sa pýtame práve tie otázky a aké informácie nimi chceme získať.

Pýtame sa vás podrobné veci ohľadom piva. To práve preto, aby sme získali detailný pohľad na to, čo vám chutí, čo je pre vás dôležité a na čo dávate pri pive najväčší dôraz. Otázkami o jednotlivých vlastnostiach piva zisťujeme vaše konkrétne preferencie, ale zároveň ponúkame aj úplne otvorenú otázku (číslo 3), kde sa pýtame, aký druh čapovaného piva by ste ocenili v Klubovni práve vy. Pri tejto otázke môžete napísať bez obmedzenia aký druh piva máte najradšej.

Prieskum začíname otázkami o navštevovaní Klubovní, aby sme vedeli, koľko účastníkov prieskumu tvorili pravidelní návštevníci a koľko ľudia, ktorí v Klubovni ešte neboli, alebo k nám chodia iba zriedkakedy.

Pokračujeme dôležitosťou jednotlivých vlastností piva. Pýtame sa na to, akú dôležitosť majú jednotlivé vlastnosti, od peny, farby, chute, vôňu cez intenzitu, sýtenosť až po pasterizáciu. Logicky prichádza na rad aj otázka o ideálnej stupňovitosti piva. Keďže stupňovitosť je česko – slovenský unikát a my chceme uvariť lokálne slovenské pivo, je pre nás aj táto otázka veľmi dôležitá. Uvedomujeme si, že rôzne stupňovitosti sú vhodné na rôzne príležitosti, pýtame sa však, aké silné pivo zvyknete piť, pri návšteve vašej obľúbenej pivárne, najčastejšie.

Pýtame sa na farbu, vôňu a ďalšie veci, medzi ktoré patrí aj horkosť. Horkosť je večne preberaná téma. Mnohí tradiční pivári tvrdia, že správne pivo musí byť výrazne horké, chmeľové, naopak mladí konzumenti preferujú menej horké pivá. A preto zisťujeme, aká by mala byť ideálna horkosť nášho nového piva.

No a nakoniec v nepovinnej časti vám dávame zopár vedomostných otázok, ktoré majú za úlohu preveriť, či ste naozaj milovníkom a zapáleným fanúšikom piva. Na základe týchto otázok budeme vyhodnocovať vedomosti ľudí o pive, a zo správnych odpovedí vyberieme zopár šťastlivcov, ktorí sa s nami zúčastnia ochutnávania, ovoniavania, porovnávania, diskutovania a rozhodovania o našom novom pive.

Ak by ste mali záujem zistiť viac, napíšte nám na našom Facebooku.

Veríme, že nám pomôžeš, vyplníš dotazník a prispeješ tak k navareniu výborného klubovňáckeho piva.