Futbalové snacky správneho Klubovňáka

Pri príležitosti futbalového vrcholu roka, majstrovstiev sveta, sme pre teba zostavili praktický manuál, ako uspokojiť fanúšikovským adrenalínom rozbúrený žalúdok. Na Slovensku aj vo svete si k sledovaniu zápasov vyberáme rôzne menšie, ale aj väčšie futbalové snacky. A niektoré z tých najobľúbenejších si môžeš vychutnať aj vo svojej Klubovni.

Pivo ako spoločný menovateľ

Nemá to tú pravú atmosféru, ak pri tom nie je pivo. To neodmysliteľne patrí k fanúšikovskému životnému štýlu. Pivo ti pomôže správne sa naladiť. Ak si ho dáš v predstihu, získaš čas vybrať si svojho favorita, aj keď nehrajú „naši“. V neposlednom rade dokáže zmierniť smútok z prípadného sklamania z výsledku.

Klasikom, ktorí k nám chodia pravidelne, určite netreba predstavovať našu Klubovňácku 11. Fajnšmerkov, ale aj lovcov dobrých dealov si získa náš vlastný Brúder 13 IPA. Teraz v parádnej ponuke. Veľké pivo už od 1,80 €.

futbalove snacky, ms katar, majstrovstva sveta, futbal, klubovna, pivo, quatar, fifa world cup, 2022

Začíname zľahka

Futbal a chipsy? Nuda. Futbal a chipsy z lokše? To je ono! V Klubovni sa ponúkajú rôzne futbalové snacky, ktoré ti zamestnajú ústa v prvých minútach.

Namiesto tekvicových jadierok pražené mandle, pre zemiakový tím to môžu byť hranolky alebo zemiaková slama, pre fanúšikov Nemecka zasa praclík ako z Bavorska. Treba ale dať pozor, aby ti zostalo miesto, hrá sa celých 90 minút.

futbalove snacky, klubovna, majstrovstva sveta, ms katar, ms quatar, fifa world cup, 2022, bratisla, banska bystrica

Polčasové posilnenie

Byť vo fanúšikovskom zápale si vyžaduje palivo. Polčasová prestávka ti poslúži presne na to. Kým sa hráči radia s trénerom v kabíne, ty sa môžeš poradiť s našim personálom ohľadom správneho výberu jedla. Ešte nezaznie hvizd rozhodcu do druhého polčasu a na stole už môžeš mať tatarák z býka, niektorý z troch burgrov, legendárny smažák, hovädzí guláš,  fish&chips (ak fandíš Angličanom) alebo bravčové koleno pre celý tvoj manšaft. K tomu samozrejme ďalšie pivko.

>> Pozri si celé Klubovňácke menu <<

Sladké víťazstvo

Zadarilo sa a je dôvod na oslavu? Môžeš si vybrať, či sa obrátiš na bar alebo kuchyňu. Barmani by ti určite odporučili niektorý z ovocných destilátov. Kuchári zasa ovocie v palacinkách, na cheesecakeu alebo makových šúľancoch. Fandil si o dušu, zaslúžiš si odmenu.

Futbalové snacky zo sveta

Futbal spája ľudí po celom svete, na tom sa určite zhodneme. Ak by ti v budúcnosti chýbala inšpirácia na futbalové snacky, máme pre teba pár tipov zo sveta:

  • Belgičania sú zaťažení na svoje slávne hranolky, ku ktorým im stačí obyčajná majonéza. Vedel si, že priemerný Belgičan si za rok dopraje až 75 kíl hranoliek?
  • Angličania sú nám podobní svojou záľubou v pive (aj keď to naše je lepšie), no pri futbale ho zajedajú mäsovými koláčmi na všemožné spôsoby.
  • Nemecku si vychutnávajú klobásy, spomínané praclíky, ale aj sendviče s leberkäse (u nás tomu hovoríme sekaná).
  • Sendviče fičia aj v Portugalsku. Sú veľmi jednoduché. Obsahujú, okrem pečiva, iba bravčové mäso a sem-tam aj nejaký ten dresing.
  • Švédov by si určite tipoval na mäsové guličky, ale prekvapíme ťa, k futbalu u nich patria najmä hot-dogy.
  • Exotická Brazília za svoje národné futbalové jedlo považuje feijão tropeiro. Fazuľu so slaninou, klobásou, cibuľou, cesnakom a vajíčkami.
Klubovňa